Додаток Quartz почав показувати доповнену реальність

Легендарний видавець Quartz зрозумів, що читачі голодні до доповненої реальності.

За тиждень після презентації компанією Apple оновлення iOS 11 з можливостями доповненої реальності (AR) додаток Quartz завантажили 10 тисяч разів. Згідно з даними видавця, кількість завантажень додатку на різних пристроях склала в цілому близько 780 тисяч.

Додаток Quartz, запущений у лютому 2016 року, базується на інструментах для обміну повідомленнями і включає бота, що забезпечує приблизно півдюжини щоденних новин зі свого власного сайту та з інших веб-джерел. Після оновлення, новини тепер чергуються з об’єктами AR, з якими можуть взаємодіяти читачі.

На сьогодні у додатку є такі об’єкти AR, як космічний апарат Cassini-Huygens, зображення барабанної машини Roland TR-808, Rosetta Stone, Tesla Model 3 та Берлінської стіни. Не всі історії Quartz є виправданими для перенесення у AR, але демонстрація читачам розміру і масштабу датчика Cassini-Huygens або аналогового барабанного пристрою Roland доповнює життя додатку.

“AR може бути реально крутою, або абсолютно жахливою”, — сказав креативний директор Quartz Майкл Долан. — Якщо це служить історії, то це цікаве місце для експерименту. Це додаток до програми, і це не перериває досвід”.

Після з’ясування того, чи потребує історія AR, об’єкт, що отримає обробку, повинен бути ідентифікований, а потім відсканований. У деяких випадках сканування вже є, подібно до зонда Cassini-Huygens, отриманого через NASA. Частина процесу — знайти баланс між тим, як зробити об’єкт і реальним, і привабливим.

За даними прес-секретаря Quartz, дві третини людей, які мали можливість переглянути об’єкт доповненої реальності у додатку, перейшли до переглядача AR.

Як і у всіх нових технологіях, метрики AR потребують покращення. Quartz може відстежувати кількість переміщень об’єктів, коли люди клікають для збільшення та взаємодіють з AR, однак він все ще не розуміє, наскільки корисною ця інформація є для брендів.

Долан заявив, що оновлення Apple зацікавило бренди, особливо в сегменті лакшері та автомобілів. “Ми бачимо великий інтерес з боку США та Європи, Близького Сходу та Африки, — сказав він. — Ми розмовляємо з клієнтами про те, що буде хорошим досвідом у AR; ми перебуваємо на стадії інтегрування бренду у цю роботу“.

Джой Робінс, svp Quartz з глобальних доходів та стратегії, заявила, що вона консультує клієнтів у питаннях хорошої роботи у доповненій реальності та допомагає агенціям розібратися у технології.

“У нас ще не було ніяких розмов про те, як робити VR”

Quartz вже працював у цій ролі як консультант по ботам, також проводив клієнтські тури та виступав на заходах, розказуючи, як клієнти можуть використовувати ботів. “АR дає нам можливість мати такий же рівень авторитету”, — сказав Робінс.

Над можливостями AR Quartz працювали два розробника. Додаткову підтримку надавали дизайнери, тестувальники, продакт-менеджери, а також редакційна колегія. До кінця 2017 року кількість задіяних у проекті людей буде сягати 200.

Quartz став одним з перших додатків для використання у Apple ARKit tech. Washington Post також запустив серію AR.

Видавці більше уваги приділяють віртуальній реальності (VR). Вона є більш коштовною та потребує більше зусиль для розвитку, ніж доповнена реальність (AR), судячи з прикладів для VR-гарнітурів. Досвід та рівень охоплення людей у віртуальної реальності менший.

“Ми бачимо їх як два зовсім інших досвіди: AR покращує історію, тоді як VR — це ціла історія, — сказав Долан. У нас ще не було ніяких розмов про те, як робити VR”.

Джерело: Digiday UK

Також

Як кулінарний гігант Tasty від BuzzFeed виходить в офлайн

Facebook пояснив видавцям роботу стрічки новин

Facebook Explore Feed: що це і чому видавці занепокоєні

Google AMP: більше переглядів, менше грошей?

BuzzFeed запускає нові рекламні продукти, щоб працювати швидше

Тепер кожен автор може заробити на Medium. Як?