Дослідження Google: Стан журналістики даних у 2017 році

Поки найкрутіші кейси data-журналістики останнього року ви можете переглянути тут, Lookalike переклав блог Google News Lab із висновками дослідження щодо стану справ у журналістиці даних.

“Журналістика даних (data-журналістика) стала для нас предметом концентрації в Лабораторії новин Google протягом останніх трьох років — у створенні інструментів, контенту та обміну даними з журналістською спільнотою”, — пише у блозі Google Саймон Роджерс, data-редактор у Google News Lab.

“Ми хотіли побачити, чи правильний у нас підхід: наскільки великою є журналістика даних, які проблеми стоять перед журналістами, і як вона змінюватиметься?”

Методологія

До сьогодні ми дійсно не мали чітких відповідей на ці запитання. Тому у співпраці з PolicyViz ми провели низку глибинних якісних інтерв’ю та опитувань в Інтернеті, щоб краще зрозуміти, як журналісти використовують дані, щоб розповідати історії.

Ми провели 56 детальних особистих інтерв’ю з журналістами у США, Великобританії, Німеччині та Франції та онлайн-опитування серед понад 900 журналістів.

Наш аналіз дає уявлення про стан журналістики даних у 2017 році та висвітлює основні проблеми, що виникають у просуванні галузі.

Результати

У результаті ми зробили одне з перших комплексних досліджень галузі та її діяльності.

Десятиліття тому, журналістикою даних займалися лише декілька журналістів.

Сьогодні це дослідження показує, що:

  • 42% репортерів використовують дані, щоб регулярно розповідати історії (двічі або більше на тиждень).
  • У 51% усіх новинних організацій у США та Європі зараз є журналіст, який спеціалізується на даних, і цей показник збільшується до 60% для цифрових платформ.
  • 33% журналістів використовують дані для політичних історій, 28% — для фінансів та 25% — для розслідувань.

Існують значні міжнародні відхилення, навіть у рамках нашого дослідження. У Франції 56% ньюзрумів мають журналістів, що працюють з даними, на другому місці – Німеччина з 52%, у Великобританії — 52%, а у США — 46%.

Проблеми

Незважаючи на величезне зростання, журналістика даних все ще стикається з проблемами, коли ми говоримо про 2018 рік.

53% з вибірки вважають, що журналістика даних — це спеціальність, яка потребує великої підготовки, і її нелегко здобути.

Опитані респонденти також обговорили обмеження часу, з яким стикаються, і обмежену “пропускну здатність” data-журналістів, які можуть чистити, обробляти та аналізувати дані.

Ми виявили, що 49% історій з використанням великої кількості інформації створюються за день або менше.

Наші дослідження також виявили, що інструменти візуалізації даних не витримують темп іновацій. Як результат, репортери створюють власні рішення: п’ята частина журналістів даних використовує власні інструменти та програмне забезпечення, незалежно від того, чи це інструменти візуалізації даних чи навіть рішення для очищення даних.

Більше половини респондентів хочуть, щоб їхні організації використовували більше даних, щоб розповідати історії. Але деякі відчули, що рентабельність інвестицій незрозуміла, оскільки виробництво може займати значний час і ресурси.

Проте майбутнє журналістики даних ніколи не було настільки важливим, як це є сьогодні. Ми почули від одного з наших опитаних: “дані є хорошим способом отримати достовірні речі … в пост-правдиву епоху ця робота стає все більш важливою. Ми всі відчайдушно шукаємо факти”.

Також

Як кулінарний гігант Tasty від BuzzFeed виходить в офлайн

Facebook пояснив видавцям роботу стрічки новин

Facebook Explore Feed: що це і чому видавці занепокоєні

Google AMP: більше переглядів, менше грошей?

BuzzFeed запускає нові рекламні продукти, щоб працювати швидше

Тепер кожен автор може заробити на Medium. Як?