Facebook пояснив видавцям роботу стрічки новин

Після напруженого тижня у стосунках Facebook — видавнича спільнота, коли усі обговорювали нову стрічку новин Explore, компанія випустила керівні принципи роботи своєї стрічки новин для медійних компаній.

За словами керівника проекту News Feed Адама Моссері, таким чином Facebook хоче дещо дешифрувати алгоритми, за якими працює стрічка новин, та допомогти видавцям створювати більш якісний контент та комунікацію з аудиторією.

Документ складається із трьох принципів видавців, які вперше компанія опублікувала у травні у блозі. Тепер це значно розширені поради.

Перший присвячений “змістовному та інформативному контенту“. Тут описані правила роботи з форматами та поради щодо використання Instant Articles, Live, 360 та інших форматів.

Другий — про “точний та автентичний контент“. Тут і про клікбейт, і про ненадійні веб-сторінки: усе, що дозволяє блокувати посилання на ваш сайт.

Третій щодо стандартів поведінки та етики комунікації: що соцмережа вважає жорстокістю, сексуальним контентом, погрозами, мовою ненависті та ін.

Усі принципи розміщено у довідковому центрі, а про правила роботи стрічки новин можна переглянути відео.

Чотири кроки

Зокрема, відповідно до опублікованих принципів, алгоритм стрічки новин в цілому працює в чотири кроки. Далі — переклад.

 1. Інвентар. Які історії публікують друзі і видавці? Інвентар — це набір історій, які поширюють друзі та сторінки, за якими ви стежите. Ваша стрічка переважно складається з міксу контенту, який поширюють ваші контакти.
 2. Сигнали. Хто опублікував історію? На цьому етапі ми розглядаємо сотні й тисячі сигналів, таких як “Хто опублікував цю історію?” та “Коли вона була опублікована?” — так само як і менші деталі щодо середовища, в якому користувач бачить історію. Наприклад: “Котра зараз година?”, “Яка швидкість інтернету?” і т.д.
 3. Передбачення. Які шанси, що ви прокоментуєте цю історію? Тепер ми дивимося на кожну історію та намагаємося передбачити, котра буде найбільш змістовною для вас як особистості. Алгоритм використовує усі ці сигнали та намагається визначити, наскільки вірогідно ви взаємодіятимете з постом – і це один зі способів визначити, що історія для вас вагомою. Ми робимо передбачення на кшталт “Наскільки вірогідно, що ви прокоментуєте?”, “Наскільки вірогідно, що ви витратите час на прочитання цієї історії?”, “Скільки часу, за нашими передбаченнями, ви витратите на читання цієї історії?”, “Чи ви додивитеся відео до кінця?” та деякі якісні передбачення, такі як “Яка вірогідність, що ви визнаєте цю історію інформативною?”
 4. Оцінка. Оцінка релевантності. На цьому етапі ми використовуємо усі сигнали, щоб скласти оцінку релевантності – число, яке вказує на те, наскільки на нашу думку користувачів зацікавить історія.
  “Низькоякісні веб-сторінки”

“Низькоякісні веб-сторінки”

Крім того, Facebook песимізує статті, що довго відкриваються у мобайлі: компанія додала у стрічку новин сигнал, щоб показувати більше історій, що швидко завантажуються в мобайлі — і менше постів, які вантажаться довго.

Також стрічка новин песимізує клікбейт та посилання на “низькоякісні веб-сторінки”.

У Facebook зазначають:

“Ми чуємо від нашої спільноти, що вони розчаровані, коли переходять за лінком і отримують мало контенту за темою, зате шкідливу чи шокуючу рекламу. Люди очікують отримати зрозумілий досвід, коли натискають на пост.

Якщо ми передбачаємо, що пост може вести на низькоякісні веб-сторінки такого типу, то такі пости можуть показуватися у стрічці рідше. Так ми переконуємося, що люди бачать менше оманливих постів та більше інформативних. Це допомагає зменшити економічні стимули для фінансово мотивованих спамерів“.

Щоб ваш сайт не потрапив до числа “низькоякісних веб-сторінок”, робіть:

 • Посилайтеся на сайти, що мають предметний, інформативний контент, що релевантний змісту вашого допису.
 • Мінімізуйте будь-який текст, що блокує або обмежує зміст сторінки для вашого читача.

І не робіть:

 • Не просувайте контент сексуального характеру чи шокуючий зміст.
 • Не показуйте шкідливий або ж оманливий контент.
 • Не ставте на сторінку у великій пропорції рекламу, релевантну контенту.
 • Не використовуйте поп-апи та іншу рекламу, що заважає користувачам взаємодіяти з контентом.
 • Не використовуйте надто обрізані зображення або ж такі, на які доводиться натискати для перегляду.

Клікбейт

Facebook досить довго бореться з клікбейтом. Тепер маємо дещо детальніше пояснення, що соцмережа вважає клікбейт-контентом.

Робіть

 • Створюйте заголовки, які розкривають зрозумілі читацькі очікування. “21 смішна реакція на вчорашні президентські дебати” – заголовок, що досить точно описує історію, яку хтось збирається прочитати.
 • Використовуйте текстові заохочення та спонукання до дії. Замість покладатися на те, що недосказаність змусить переходити за посиланням, заохочуйте переходи текстовими підводками.
 • Перш ніж публікувати історію для своєї аудиторії, подумайте, чи ваш заголовок точний та інформативний настільки, що люди захочуть провести час, читаючи ваш пост.
 • Поширюйте статті з точними заголовками. Замість покладатися на некоректні заголовки, щоб заінтригувати читача, публікуйте статті з заголовками, що не перебільшують тему та не роблять її сенсаційною. Додавайте ваш голос, щоб створити навколо контенту справжній діалог.

Не робіть

 • Не замовчуйте інформацію у заголовку. Наприклад, заголовок “Ви не повірите, хто спіткнувся й упав на червоній доріжці…” приховує інформацію, необхідну для розуміння статті (Що сталося? Хто спіткнувся?)
 • Не перебільшуйте, не робіть контент більш сенсаційним. Наприклад, заголовок “Яблука насправді шкідливі?!” вводить читачів в оману (яблука можуть бути шкідливими тільки якщо ви їсте їх забагато щодня).

Також Facebook дає поради щодо роботи з Instant Articles: використовувати кнопки call-to-action, мультимедіа високої якості та різні шаблони.

Крім того, у документі йдеться про роботу зі стрімами. Зокрема, потрібно завчасно планувати стрім, переконатися у якості звязку, писати яскраві підводки та взаємодіяти з аудиторією: наприклад, заохочувати до написання коментарів. Чим довший стрім — тим більше людей дивитимуться.

Повністю гайдлайни читайте у довідковому центрі.

Нагадаємо, що з початку року органічне охоплення постів по усьому світу впало на 20%.

Також

Як кулінарний гігант Tasty від BuzzFeed виходить в офлайн

Facebook пояснив видавцям роботу стрічки новин

Facebook Explore Feed: що це і чому видавці занепокоєні

Google AMP: більше переглядів, менше грошей?

BuzzFeed запускає нові рекламні продукти, щоб працювати швидше

Тепер кожен автор може заробити на Medium. Як?