Facebook Watch: що це і як платформа працюватиме з відео

Амбіції Facebook, спрямовані на просування відео, поки не справдилися, бо більшість людей не йдуть у соцмережу, щоб спеціально дивитись відео. Для них відео — це лише одна форма контенту, який з’являється в стрічці новин. Компанія хоче змінити це за допомогою Facebook Watch.

Facebook докладає чимало зусиль, щоб наздогнати Youtube. Наступним кроком у цій боротьбі став Watch, про який компанія оголосила 9 серпня 2017.

Крім того, цей крок Facebook нагадує стратегію YouTube, що інвестувала у продакшн оригінального контенту від медійних компаній та зірок 100 млн доларів.

Що таке Facebook Watch

Watch — це римейк знайомої вкладки “відео”, що буде доступний не десктопі та на мобільних додатках Facebook.

Поки що це не буде окремим додатком, але фахівці ринку вважають, що успішний старт Watch дасть можливість Facebook надалі вивести цей майданчик в окремий додаток.

Що отримає користувач: бібліотеку довших відео та відео серіального формату, створених видавцями, знаменитостями та влогерами.

Відео ділитиметься на дві категорії: 30-хвилинні програми телевізійних форматів, що з’являться до кінця року, і епізоди на 5-15 хвилин.

Подібно YouTube, продукту, на який він найбільше схожий за цілями, Watch призначений для полегшення пошуку та відстежування поточних серій відео.

Facebook також персоналізує рекомендації щодо відео та буде показувати серії за такими критеріями, як “Найбільш обговорювані”, “Ті, що змушують людей сміятися” та “Ті, які дивляться друзі”.

Facebook відкриває Watch для обраних користувачів та видавців, плануючи розширити список після тестування.

Який контент покаже Facebook

У Watch буде представлено оригінальний контент понад 30 партнерів, таких як Tastemade, Mashable, Hearst, Attn, Bleacher Report, A+E, Refinery29, National Geographic та Condé Nast Entertainment.

Деякі з партнерів показуватимуть декілька продуктів, спонсором яких є Facebook.

Це зокрема Tastemade (виробляє 6 шоу, серед яких Kitchen Little та Struggle Meal), Mashable з двома продуктами, Attn — працює над шоу Health Hacks з Джесікою Альбою та We Need to Talk.

Крім того — Business Insider з програмою The Great Cheese Hunt та Rising Stars з Нілом Деграсс Тайсоном.

Facebook щоп’ятниці транслюватиме ігри Професійної бейсбольної ліги

Проте, не усі ці програми будуть одразу доступні.

Ще одним видом оригінального контенту будуть онлайн-трансляції спортивних подій. Наприклад, Facebook щоп’ятниці транслюватиме ігри Професійної бейсбольної ліги.

І хоча Watch стане домівкою для продуктів, що створюються на замовлення Facebook, усі продакшни, що мають офіційні сторінки в мережі, зможуть додавати туди свої шоу.

При цьому обрані партнери зможуть заробляти на мідроллах, а спонсорство для партнерів не буде заборонене.

Хоча видавці поки що відмовляються розкривати специфіку їхніх домовленостей з Facebook, перші звіти заповнили ряд пробілів.

Деяким видавцям Facebook платить за створення шоу; за деякими залишаються авторські права; деякі видавці отримують компенсацію шляхом розподілу доходів від реклами.

Перші партнери Facebook вже прокоментували, як нова платформа впишеться в їхні стратегії.

Mashable

Mashable випускає два шоу для Facebook Watch через Mashable Studios, свій лос-анджелеський відеопродакшн. Вони є більш легкими, більш цікавими.

Перше — What’s Your Mutt, щотижневе ток-шоу, в ході якого Mashable використовує тестування ДНК, щоб визначити справжню породу собаки. Друге — DIY Costume Squad, де експерти косплею показують глядачам, як зробити образ самостійно.

“Для нас це додаткова платформа”

Як і багато інших компаній, з якими спілкувалося видання Poynter, Mashable розглядає Facebook Watch як ще одну платформу, для якої потрібно створювати відео. Неважливо, чи це YouTube, Facebook News Feed чи Snapchat Discover — видавці мають налаштовувати відео згідно з їхніми практиками, каже Грег Гітріч, керівник відділу контенту Mashable.

Разом із тим, Mashable Studios продовжить виробляти відеоролики, призначені для споживання у стрічці новин Facebook — несерйозні, короткі кліпи, які можна зрозуміти без звуку.

“Для нас це додаткова платформа, — сказав Гітріч. — Я думаю, що помилка, яку багато хто робить, полягає у погляді на відео як щось єдине, цілісне. У вірі в те, що відео може переходити з платформи на платформу, не бувши адаптованим для аудиторії цієї платформи”.

The Atlantic

The Atlantic також випускає два шоу за допомогою свого продакшену Atlantic Studios. Animalism, шоу, організоване науковим письменником Едом Йонгом, пояснить нові відкриття у світі тварин. Інший продукт, Myths You Learn In School, буде розвінчувати стереотипи, які нав’язують на уроках в американських школах, та пояснюватиме, “що таке справжня якісна освіта”.

The Atlantic не планує збирати окрему команду для створення відео для Facebook Watch, як робили деякі видавці для Snapchat Discover та Facebook Live. Та вони будуть додавати у Facebook Watch деякі відео, які не були створені спеціально під новий формат.

“Ще зарано говорити, чи вистрілить Facebook Watch, чи ні”

“Всі ці платформи мають нюанси. Ми хотіли б об’єднати всі відео в одну категорію, — розповідає Кім Лау, старший віце-президент та генеральний директор Atlantic Digital. — Але платформи відрізняються. Якщо ви думаєте про відео для каналу новин Facebook, то воно сильно відрізнятиметься від відео, яке ви могли б випустити серіями”.

“Ще зарано говорити, чи вистрілить Facebook Watch, чи ні”, — пояснила Лау, зазначивши, що у цьому бізнесі є мало речей, які ми можемо знати напевно у найближчий рік чи два. “Для The Atlantic цінність в експериментах”, — додала вона.

“Оскільки Facebook Watch був випущений лише для деякої частини користувачів, ми ще не мали змоги визначити, як широка аудиторія сприйматиме це відео, — заявила виконавчий продюсер компанії Atlantic Studios Касія Чіплак-Майр фон Балдегг. — Але його серійний характер робить його придатним для глибших історій”.

Quartz

Quartz запускає кілька шоу на Facebook Watch, які вивчатимуть сили, що формують майбутнє світової економіки. Платформа підходить загальній стратегії Atlantic Media, якій належить видавець: через відео досягати людей саме там, де вони знаходяться. Незалежно від того, чи зможе компанія одразу заробити гроші з цього контенту.

“Ми хочемо із цим працювати, тому що Facebook інвестує у майданчик для відео, яке відрізняється від звичного потоку у новинній стрічці”, — пояснює Солана Пайн, виконавчий продюсер Quartz.

Як і The Atlantic, Quartz буде додавати у Facebook Watch відео, яке було спочатку опубліковане на інших майданчиках, сказала Пайн.

Пайн вважає, що поки співпраця з Facebook Watch приносить безкомпромісні дивіденди, відеожурналістика Quartz виправдовує себе.

Fort Worth Star-Telegram

Fort Worth Star-Telegram приєднаються до Watch із 20-серійним документальним шоу Title Town, TX, яке вони нещодавно завершили.

Вони дозволили Facebook використовувати відео в обмін на можливість отримання майбутнього доходу з мідроллів, переконує Лоран Густус, виконавчий редактор Star-Telegram. Facebook не виплатив їм гроші наперед. Але це нормально, вважає Лоран Густус, тому що шоу було успішним “до того, як з’явився Facebook Watch”.

“Facebook Watch — це частина хвилі “серіалізації”, яка приходить в новинні медіа”

“Ми робили Titletown тому, що вірили в цю історію”, — пояснює Густус.

Зараз Title Town, TX — це єдине відео, яке Star-Telegram дозволив публікувати у Facebook Watch, сказала Густус. Але вони визначили ще одну історію, яку варто розповісти в тому ж форматі. Вона вийде в листопаді, і видавці сподіваються, що це може зацікавити Facebook.

“Facebook Watch — це частина хвилі “серіалізації”, яка приходить в новинні медіа, оскільки топове відео стає все більш популярним”, — сказала Густус.

“Якщо подивитися на видавців новин в цілому, ми йдемо до виготовлення довгоочікуваних документальних фільмів”, — сказала вона. “І я думаю що модель, яку ми бачимо у подкастах та Hulu/Netflix, доводить, що люди зацікавлені у серіалізації”.

За матеріалами: Poynter, Digiday, Niemanlab

ЧИТАЙТЕ КЕЙСИ:

Як BBC News працює з Instargam Stories

Як заробляє проект The Devochki

Як ТСН.ua зробив 100 млн переглядів у Facebook

Також

Як кулінарний гігант Tasty від BuzzFeed виходить в офлайн

Facebook пояснив видавцям роботу стрічки новин

Facebook Explore Feed: що це і чому видавці занепокоєні

Google AMP: більше переглядів, менше грошей?

BuzzFeed запускає нові рекламні продукти, щоб працювати швидше

Тепер кожен автор може заробити на Medium. Як?