Google AMP: більше переглядів, менше грошей?

Google з ініціативою AMP та Facebook із Instant Articles борються за покращення користувацького досвіду в мобайлі. Вони пропонують видавцям інструменти для відображення контенту у власних середовищах. Проте медійні компанії, що приєднуються до ініціатив, за їхніми словами отримують проблеми з монетизацією.

Що таке AMP?

AMP (Accelerated Mobile Pages) Project — відкрита ініціатива компанії Google, направлена на пришвидшення завантаження сторінок веб-сайтів у мобільному пошуку. 53% користувачів закривають сторінку в мобайлі, якщо вона вантажиться понад 3 секунди.

Google надає можливість інтегрувати контент у середовище AMP, щоб користувачі мобайлу могли бачити статті протягом 1-2 секунд, а сайтам не доводилося переробляти і покращувати мобільні версії.

Цими днями Google опублікувала результати роботи AMP за два роки від часу створення.

Серед названих досягнень проекту — близько 25 мільйонів доменів скористалися AMP, опублікувавши понад 4 мільярди сторінок. Середня швидкість завантаження статті в AMP менш ніж 0,5 секунди.

При цьому трафік сайтів, що користуються AMP, в середньому збільшився на 10%, а час на статті AMP — удвічі більший.

Керівник проекту AMP Девід Безбріс позитивно оцінює розвиток ініціативи, прогнозуючи чимало іновацій найближчим часом. Уже зараз працює сервіс AMP Start, який дозволяє конструювати шаблони сторінок. В середині жовтня там з’явилися нові шаблони для e-commerce, згодом будуть спеціальні дизайни для журналів.

Згідно досліджень, що Google наводить у блозі, 62% видавців, які приєдналися до AMP, мають вищі eCPM на цих сторінках.

Але вищі eCPM не завжди означають більші заробітки.

У чому проблема?

Швидкість завантаження сторінки для однієї людини – проблема у монетизації для іншої. Про це йдеться у матеріалі DigiDay Magazine. Видання опитало паблішерів щодо їхніх результатів із AMP.

Шість джерел з видавців, що побажали залишитися анонімними через побоювання прогнівити Google, заявили, що в AMP їхні рекламні оголошення завантажуються повільніше, аніж їхній контент.

Це стало однією з причин, чому вони заробляють менше грошей за перегляди сторінок через AMP, ніж на власних сайтах.

У одному випадку прибуток за сторінку через AMP становив менше половини того, що видавець заробив на власних ресурсах та майданчиках, якими він керує.

Причина — контент завантажується дуже швидко, а люди прокручують рекламні об’яви, перш ніж вони встигають завантажитись. Через це оголошення не вважаються доступними для перегляду.

Але видавці не можуть точно сказати, наскільки пов’язана така невідповідність із тим, як AMP завантажує контент. Тому що стандартизація AMP також обмежує дизайн сторінок, правила публікації додаткового контенту та типи рекламних блоків, які видавці можуть використовувати.

Кожна з цих змінних ускладнює заробіток грошей на платформі.

Google працювала над цим питанням з моменту, коли був запущений AMP. Проте медійні компанії єдині у тому, що розрив між завантаженням контенту та реклами зберігається.

Видавці доклали зусиль, щоб завантажувати рекламу так же швидко, як контент в AMP. Нещодавно й Google змінив процедуру запиту оголошень у AMP, щоб пришвидшити час завантаження реклами.

Чому ситуація не змінюється?

Але Google не змусила рекламодавців або посередників з агенцій застосовувати специфікації, які обробляють JavaScript, щоб реклама в AMP завантажувалась швидше.

Через те, що Google має такий вплив у медіа та маркетингу, вона у всякому разі роздратує когось зі сторін — незалежно від того, який напрямок обере, щоб завантажити рекламу та контент в AMP.

Якщо Google змусить рекламодавців скорочувати свій код відстеження реклами, докладати додаткових зусиль для роботи з AMP або втручатиметься у креатив, це призведе до втрати клієнтів, які спільно вкладають мільярди доларів у продукти пошукового гіганта.

Але завантажуючи контент швидше, аніж оголошення, Google ускладнює видавцям можливість заробляти гроші на AMP.

Оскільки видавці часто розчаровані миттєвими статтями Facebook, крок назустріч медіа може принести Google користь, надавши компанії перевагу над своїм суперником.

У свою чергу, компанія Google попереджає, що мета AMP полягає у покращенні користувацького досвіду і швидкості роботи сторінки, а монетизація стоїть на другому місці.

“Але ми працюємо над тим, щоб пришвидшити завантаження оголошеннь”, — заявляють у Google.

Швидке завантаження тексту набагато простіше, ніж прискорене завантаження реклами з високою роздільною здатністю та кількома тегами для відстеження.

Замість того, щоб звинуватити Google, одне джерело з видавців звинуватило рекламодавців та їхні важкі рекламні матеріали у повільному завантаженні оголошень у AMP.

Проте у довгостроковій перспективі Google зацікавлений у збереженні свого домінування в пошуку, і одним зі способів утримати людей залученими у відкритий веб є прискорення веб-сторінок, навіть якщо це означатиме пожертвувати певними короткостроковими доходами.

“Видавці, які вже залежать від пошукового трафіку, побоюються діяти проти побажань платформи. Вся причина того, що видавці розглядають AMP, — це те, що Google дає пріоритет AMP у пошуку”, — пояснює Пол Вінсент, генеральний директор Neuranet, технічної компанії, що допомагає видавцям працювати зі специфікаціями Interactive Advertising Bureau для швидкого завантаження реклами.

Також

Як кулінарний гігант Tasty від BuzzFeed виходить в офлайн

Facebook пояснив видавцям роботу стрічки новин

Facebook Explore Feed: що це і чому видавці занепокоєні

Google AMP: більше переглядів, менше грошей?

BuzzFeed запускає нові рекламні продукти, щоб працювати швидше

Тепер кожен автор може заробити на Medium. Як?