NowThis береться за live-репортажі. Як це працюватиме

NowThis, видавець, що працює виключно у соціальних медіа, відкриває для себе live-репортажі з новим проектом Newsroom. З одного боку, це данина тренду live та live video у соцмережах, з іншого — чимало “традиційних медіа” вже працюють з репортажами за цією моделлю. Що відрізняє кейс NowThis — нявність ресурсів та експертиза у створенні соціальних відео.

Компанія NowThis продовжує роботу Reported.ly — служби соціальних репортажів у реальному часі, яка охоплювала декілька часових поясів та надавала оперативні репортажі завдяки моніторингу соціальних мереж. Проте закрилася через брак фінансування минулого року.

Хто команда

NowThis вже 5 років створює короткі соціальні відео, з футеджами, які часто позичені з інших джерел. Їхня аудиторія — переважно мілленіали, їхні платформи для дистрибуції — Facebook, Twitter, Snapcht та ін.

Newsroom, з іншого боку, житиме виключно у Twitter, і його мета — гарячі репортажі новин і всього, що відбувається просто зараз. Формат — мікс тексту, відео, аудіо та постів свідків подій.

Проект Newsroom починався з того, що використовував локальні повідомлення Twitter для подачі новин в реальному часі. Дебютував він у часи хаосу: землетрус у Мексиці, ураган Марія, протести у США

NowThis найняла ключових фахівців закритого проекту Reported.ly ще навесні.

Як це працює

Один із показових прикладів спільної праці NowThis та колишніх працівників Reported.ly — репортажі з Сент-Луїса, куди NowThis відправила команду для висвітлення протестів проти виправдання екс-полійцейського Джейсона Стоклі. Його визнали невинним тяжкому вбивстві першого ступеню, коли у 2011 році загинув Ентоні Ламар Сміт.

Таке всеосяжне висвітлення подій — з повною командою як на місці подій, так і дистанційним моніторингом соціальних медіа — не було б можливим з ресурсами Reported.ly.

За зізнанням П. Кім Буї, що раніше працювала в Reported.ly заступником випускового редактора, а тепер допомагає розвивати новий напрямок у NowThis, ресурси великої медійної компанії не співмірні з ресурсами стартапу.

“Мати три виїзні та одну домашню команди, які допомагають розібратися у виробничих та соціальних нюансах історії, було відкриттям для мене. Мені не довелося вибирати: вести репортажі з місця подій чи висвітлювати подію через соцмережі — здалеку. Виявилося, можна поєднати”.

Три команди на місці висвітлювали різні аспекти однієї історії. Спочатку вся команда мала нараду, де окреслила основні напрямки, на які вони звернуть увагу. Поки три команди працювали в полі, група журналістів в офісі моніторила соцмережі, щоб направити репортерів туди, куди рухалася історія.

“Коли ти висвітлюєш щось із місця подій, то можеш не знати, що відбувається в кварталі від тебе. Тоді на допомогу приходять спільні редакційні чати, де тебе орієнтують у подіях та дають додаткові завдання”, — розповідає Боі.

Крім того, одне із важливих завдань для команд — верифікувати факти та перевіряти дані.

Найближчі плани

За останні кілька місяців колишня команда Reported.ly багато працювала для NowThis за лаштунками, вивчаючи стиль роботи журналістів компанії.

Тепер команда експериментуватиме з форматами: вони створюватимуть відео довшого хронометражу для соцмереж, поглиблюватимуть документальну складову та збільшуватимуть кількість прямоефірних футеджів в відео NowThis.

“Ми сподіваємося додати live-контенту у відео, і таким чином посилити новинні сюжети, що вже зараз робить NowThis”, — запевняє Буі.

Енді Карвін, засновник та головний редактор Reported.ly, що зараз працює над Newsroom, розповідає про проблеми, які призвели стартап до закриття:

“Я думаю, що одна з помилок, яких ми припустилися у Reported.ly, була віра у те, що команда з шести людей може 18 годин на добу робити репортажі у реальному часі, працюючи над більшими формами історій.

Це нас знесилило. Тому ми робимо Newsroom у більш поблажливій формі, орієнтуючись на поступове зростання команди та робочої спроможності, щоб побачити, що для нас найважливіше”.

Карвін підкреслив, що Newsroom треба розглядати як напрямок журналістики, котрий зможе допомогти зростати усьому NowThis.

“Ми не розглядаємо Newsroom як середовище, в якому ми просто оптимізуємо твіти для більшої кількості переглядів, — пояснює Карвін. — Для нас це робочий простір, де група журналістів NowThis може допомогти громадськості краще зрозуміти, як розгортаються в часі гарячі новини. Це дає іншій частині новинної редакції NowThis конкурентну перевагу у їхній роботі. Крім того, ми зможемо більш глибоко копати усі історії, які висвітлюємо у реальному часі, раніше не це не було можливості”.

Джерела: Niemanlab, CJR

Також

Як кулінарний гігант Tasty від BuzzFeed виходить в офлайн

Facebook пояснив видавцям роботу стрічки новин

Facebook Explore Feed: що це і чому видавці занепокоєні

Google AMP: більше переглядів, менше грошей?

BuzzFeed запускає нові рекламні продукти, щоб працювати швидше

Тепер кожен автор може заробити на Medium. Як?