Охоплення постів у Facebook впало з початку року на 20%

Lookalike переклав висновки Andrew Hutchinson з дослідження BuzzSumo щодо падіння охоплень сторінок у Facebook.

Нові дослідження виявили, що охоплення постів у Facebook знизилося на 20% у 2017 році.

Не тільки у вас та вашої сторінки — згідно з новим дослідженням BuzzSumo, середня кількість взаємодій із публікаціями Facebook, створеними брендами та видавцями, знизилася більш ніж на 20% з січня 2017 року.

Впродовж останнього року BuzzSumo проаналізував більше 880 мільйонів постів на Facebook від видавців та брендів, відзначивши чітке зниження активності з початку 2017 року.

Охоплення постів у Facebook

Це, швидше за все, не стало несподіванкою для більшості менеджерів Facebook — за даними різних звітів, органічне охоплення на Facebook має тенденцію до зниження з кінця 2013 року, через постійну зміну алгоритму пріоритетності відображення постів у стрічці новин користувача.

Дійсно, в минулому році в алгоритмі новин Facebook з’явився ряд оновлень, які могли б сприяти цьому зниженню:

  • У серпні минулого року в Facebook оприлюднено оновлення стрічки новин, присвячене покращенню індивідуалізації історій, що показуються кожному користувачеві.
  • У січні оновлення стрічки стосувалося кращої ідентифікації і ранжування аутентичного контенту.
  • У травні система знизила ранжування постів з посиланнями на сайти, в яких багато реклами.
  • Також у травні оновлення стрічки мало на меті зменшення кількості клікбайтів.
  • Раніше в цьому місяці Facebook ще раз повторив про необхідність оптимізації сайтів для мобільних пристроїв, заявивши, що лінки на сайти з неоптимізованими сторінками будуть покарані.

Але знову ж таки, жодна з цих змін індивідуально не співпадає зі зниженням, зазначеним BuzzSumo, що, як ви бачите, помітно змінюється в січні.

Можливо, посилення концентрації Facebook на живих матеріалах у реальному часі мало певний вплив, але малоймовірно, що це є причиною цього січневого падіння.

Охоплення постів у Facebook: на чому концентрація?

Як зазначено вище, січневе оновлення, яке було орієнтоване на аутентичний контент,  швидше за все, не було причиною цього зниження – воно більше призначене для відсіювання постів, які штучно просять натиснути лайк, граючись з алгоритмами та збільшуючи охоплення контенту в реальному часі.

Більш ймовірно, що інше оновлення стрічки, презентоване в червні 2016 року, мало вплив: воно стосувалося збільшення впливу контенту, який постили друзі та члени родини на своїх сторінках.

Facebook завжди прагне заохотити людей поширювати індивідуальні оновлення, а ці оновлення породжують більше взаємодії, завдяки чому люди перебувають на платформі довше.

Відео в середньому вдвічі перевищують рівень залучення порівняно з іншими форматами публікацій

Це також надає Facebook більше даних, щоб покращити рекламний таргетинг.

З точки зору зміни стрічки новин, це оновлення вважається найвагомішим за останній час, але ці наслідки могли бути помітними на діаграмах BuzzSumo і раніше. Можливо, Facebook посилив вплив цього оновлення у січні?

Зрозуміло, це неможливо дізнатися, Facebook не любить розкривати внутрішню роботу своєї команди News Feed.

Зважаючи на те, які публікації мали охоплення, а які ні, BuzzSumo виявив, що “найбільше падіння було у постів з зображеннями та посиланнями. Згідно з даними, відеопости найменше втратили взаємодію, відео в середньому вдвічі перевищують рівень залучення порівняно з іншими форматами публікацій”.

Відео зараз є королем контенту – якщо ви схвильовані падінням охоплення постів у Facebook, подивіться у сторону відеоконтенту.

Занадто велика залежність від Facebook є стратегічним ризиком

Звичайно, відеопости також втрачають обсяги на фоні загального падіння, але вони показують кращі результати, тому, ймовірно, стануть кращим способом максимізувати охоплення на платформі.

Ці цифри ще раз підкреслюють, чому занадто велика залежність від Facebook є стратегічним ризиком. Іноді краще думати про різноманітність джерел трафіку та створення свого власного списку електронних адрес, особливо враховуючи масштаб Facebook.

Важливо спланувати, як максимально збільшити ваші можливості за межами соціальної мережі.

Панацеї нема

З точки зору того, як покращити свою продуктивність у Facebook, немає єдиної відповіді.

Деякі бренди виявили успіх у зниженні частоти публікацій — ще в травні Buffer пояснив, що вони змогли потроїти охоплення постів у Facebook, зменшивши кількість постів на 50%. Чим менше, тим краще — це приваблива стратегія, але чи буде це працювати для вашого бізнесу, не можна сказати.

Інші вирішили робити пости частіше, прислухавшись до рекомендацій Facebook щодо найкращого способу використання стрічки журналістами: “Робіть пости частіше – не турбуйтеся про надмірність публікацій. Мета новинного каналу – показати кожній людині найбільш релевантну історію, тому не всі ваші публікації будуть показані в новинах у цих людей”.

До речі, Facebook зауважує, що деякі сторінки розміщують пости до 80 разів на день, що здається надмірним, але коли ви врахуєте обмеження охоплення (менше 5% аудиторії буде бачити кожну вашу публікацію) та той факт, що ваші пости люди бачать у своїй стрічці новин, а не при заході на вашу сторінку, шанси, що ви заспамите підписників, зменшаться.

Якщо ви будете робити пости частіше та отримуватимете менше охоплення для кожного, це все одно може призвести до збільшення загальних цифр, але треба враховувати показники негативних відгуків (відписок да дізлайків).

Насправді, ніхто не має відповідей, тому що для кожної сторінки, для кожної аудиторії вона буде іншою. Єдиний реальний шлях боротьби з такими відхиленнями – це експериментувати, заохочувати взаємодію, ініціювати спілкування та досягати більшого охоплення через взаємодію.

Магічної формули нема. Але охоплення Facebook явно знижується. Треба враховувати, як це впливає на ваші процеси.

Читайте також: Facebook Watch: що це і як платформа працюватиме з відео

Також

Як кулінарний гігант Tasty від BuzzFeed виходить в офлайн

Facebook пояснив видавцям роботу стрічки новин

Facebook Explore Feed: що це і чому видавці занепокоєні

Google AMP: більше переглядів, менше грошей?

BuzzFeed запускає нові рекламні продукти, щоб працювати швидше

Тепер кожен автор може заробити на Medium. Як?