Тепер кожен автор може заробити на Medium. Як?

У серпні Medium почав дозволяти обраній групі користувачів — здебільшого людям, які постійно публікували контент на Medium в минулому — розміщати свій контент на умовах paywall.

Приблизно в той самий час він розгорнув підписну програму на суму 5 доларів на місяць, яка дозволить членам-платникам отримувати доступ до цього контенту.

Автори зацікавлені в участі. В перші кілька місяців програми деякі повідомили про те, що здається неймовірно легкими грошима — наприклад, заробити кілька сотень доларів за пости, які вони написали давно і вирішили віддати на paywall.

Починаючи з 10 жовтня будь-хто може поставити на умовах paywall матеріал у Medium. Приєднатися до програми можна за посиланням.

Як це працює

Medium оголосив, що його програма для дописувачів відкрита для всіх.

“Коли ви приєднаєтесь до програми, ви зможете опублікувати свою розповідь лише для членів Medium (які платять 5 доларів на місяць) та отримати плату за взаємодію. Ваша історія все одно буде розповсюджена для ваших підписників, доступна через пошук, домашню сторінку Medium та наші додатки.

(Примітка. Ми нещодавно перевели наш paywall з режиму “без доступу” до “обмеженого”, а це означає, що неучасники зможуть щомісяця переглядати обмежену кількість закритих повідомлень). Ви можете закрити та відкрити будь-які публікації у будь-який час, і ви не повинні бути платником для участі. Ви можете дізнатись більше про ці оновлення тут”, — сказано у повідомленні компанії.

Є деякі мінімальні гайдлайни, яким треба слідувати: ніякого спаму в статтях, прохань про пожертви тощо. Також компанія намагається заборонити образливий контент, хоча побачимо, наскільки суворо це буде виконуватись та скільки бажання має Medium для контролю за цим.

Крім того, здається, Medium робить свій простір вільним від контент-маркетингу, котрий спрямований на переливання трафіку на сторонні сайти та залучення на сторонні сервіси.

Скільки зароблять автори?

Проте людей найбільше цікавить, скільки платформа платитиме авторам. Дискусія довкола цього питання розгорнулась у Twitter. Зокрема, у цій гілці можна побачити, як один з авторів заробив близько 221 долари за місяць:

Автори прогнозують, що у такому разі активні видавці можуть заробляти до 15 тис доларів на місяць, якщо їхні публікації матимуть велике поширення та тисячі “оплесків”. Зважаючи на редакційні витрати, на американському ринку це не великі гроші.

Тому існує гіпотеза, що партнерська програма Medium буде вигідніша для експертів у своїй справі: вони можуть робити менше постів, вони вже знають тему, і їм не потрібно наймати журналіста та додатково витрачатися.

Середня сума заробітку у вересні становила 93,65 доларів

Зовсім інша річ, коли йдеться не про західні ринки.

Найбільш прибутковими нішами для контенту фахівці вважають дизайн, технології, підприємництво та особистий розвиток.

Чи це справдиться?

Є кілька загроз для оновленої програми Medium.

Перша. Лора Хазард Оуен, заступник редактора NiemanLab, вважає, що Medium сам докладає грошей, якими платить авторам, замість того, щоб використовувати лише гроші з підписки. CEO Medium Ев Вілліамс говорив про такий підхід в інтерв’ю їй наприкінці серпня:

“Ми почнемо засіювати цей ринок, як і будь-який інший. Зазвичай вам спочатку треба дати людям те, за чим вони до вас ітимуть. На початкових етапах ми не обмежуємо виплати авторам. Щоб вийти на ринок, ми інвестуємо більше, ніж маємо від поточного обсягу надходжень від підписки”.

Найбільша сума за одну публікацію у вересні склала 1 466 долари

Проте прес-секретар Medium наполягає на тому, що всі гроші, які заробляють автори у партнерській програмі Medium, беруть тільки з внесків учасників. В електронному листі NiemanLab вона зауважила:

“100% грошей, що надходить до авторів та видавців у партнерській програмі Medium, йдуть від щомісячної членської плати у 5 доларів.

Через Партнерську програму автори відповідного контенту можуть публікувати історії безпосередньо на умовах paywall для заробітку, який базується на глибині взаємодії з їх контентом.

У вересні (перший повний місяць з моменту розширення Medium Paywall Program) 83% партнерів, які опублікували щонайменше одну історію для підписників, заробили гроші — середня сума заробітку становила 93,65 доларів на місяць. Найбільша сума, яку отримав один автор за вересень, склала 2 279 доларів, а найбільша сума за одну публікацію — 1 466 долари.

На додаток до Партнерської програми ми отримуємо контент, який зацікавить підписників, працюючи безпосередньо з цими авторами та історіями. Наприклад, з деякими авторитетними авторами, що публікуються поза членським paywall, а також провідними видавцями, котрі займаються підбірками, вільними від реклами для учасників. Це “посів” додаткових коштів, про які говорив Ев”.

Друга: щоб заробити ці суми грошей, успішні пости повинні мати достатній рівень видимості на платформі. Не зовсім зрозуміло, як це відбувається.

Третя: незалежно від того, чи робить Medium вклади у виплати авторам, вірогідним наслідком оновлення Партнерської програми може стати зменшення виплат для автора.

Medium нічого не зробив, щоб збільшити кількість платних підписників, тому ті ж самі гроші мають розподілятися і далі, але на ширшу аудиторію авторів, оскільки тепер свої історії у paywall можуть подавати усі.

Medium не розкриває, скільки має платних підписників, хоча прес-секретар сказала, що “за попередніми даними, контент конвертує читачів у платників”.

На конференції ONA минулого тижня Мануш Зомороді, в рамках основної доповіді з CEO Medium Евом Вільямсом, запитав аудиторію, скільки людей платять за членство в Medium; кілька рук піднялись.

“Той, хто платить за речі, в кінцевому підсумку, є тим, хто ними найбільше користується”, — заявив Вільямс у тій доповіді.

Джерело: NiemanLab

Також

Як кулінарний гігант Tasty від BuzzFeed виходить в офлайн

Facebook пояснив видавцям роботу стрічки новин

Facebook Explore Feed: що це і чому видавці занепокоєні

Google AMP: більше переглядів, менше грошей?

BuzzFeed запускає нові рекламні продукти, щоб працювати швидше

Тепер кожен автор може заробити на Medium. Як?